1. Analizowanie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie woj. dolnośląskiego. Identyfikacja odcinków szczególnie zagrożonych oraz inicjowanie działań zmierzających do ograniczenia liczby wypadków. Sporządzanie okresowych ocen stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wypracowywanie wniosków do realizacji, analizy tematyczne obejmujące wybrane grupy uczestników ruchu lub obszary zagrożenia dla potrzeb Policji oraz organów i instytucji działających na rzecz brd.
3. Organizowanie, prowadzenie i koordynowanie działań kontrolno-profilaktycznych związanych z utrzymaniem porządku i bezpieczeństwa na terenie Dolnego Śląska, w tym w szczególności ukierunkowanych na:
4. Współpraca z innymi jednostkami Policji, Strażą Miejską/Gminną, Inspekcją Transportu Drogowego, Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną, Służbą Celną oraz innymi organami ochrony prawnej w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępstw i wykroczeń popełnianych przez użytkowników dróg.
5. Reagowanie na wszelkiego rodzaju sygnały i wnioski dotyczące poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego napływające od społeczeństwa i różnego rodzaju instytucji.
6. Współpraca z Urzędem Marszałkowskim oraz samorządami lokalnymi w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na podległym terenie oraz współpraca z instytucjami i organizacjami w zakresie propagowania przepisów ruchu drogowego, uświadamianie przyczyn wypadków i kolizji drogowych.
7. Współorganizowanie oraz prowadzenie konkursów, turniejów oraz innych imprez poświęconych tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym o zasięgu regionalnym i ogólnokrajowym.
8. Inicjowanie i koordynowanie przedsięwzięć Policji oraz innych organów poprzez bezpośrednie uczestnictwo w komisjach problemowych Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
9. Współpraca z rozgłośniami radiowymi, telewizyjnymi i prasą w zakresie bieżącego informowania społeczeństwa o stanie bezpieczeństwa, realnych zagrożeniach oraz przedsięwzięciach podejmowanych przez Policję.
10. Utrzymywanie bieżącego kontaktu z placówkami oświatowymi i wychowawczymi, instytucjami i organizacjami społecznymi w zakresie propagowania bezpiecznych zachowań na drodze.
11. Współpraca z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w zakresie szkolenia kadr brd z terenu województwa.
12. Podejmowanie doraźnych inicjatyw mających na celu propagowanie znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego przy okazji festynów i imprez masowych.
13. Współpraca z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Dolnośląskim Zarządem Dróg i Kolei oraz pozostałymi zarządcami dróg w zakresie:
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2009 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2010 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2011 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2012 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2013 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2014 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2015 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2016 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2017 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2018 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2019 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2020 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2021 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2022 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2023 rok
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa dolnośląskiego za 2024 rok